INST

  Jestem aktorem, wykładowcą i czasami reżyserem. Dotychczas występowałem głównie w teatrze, ale od pewnego czasu staram się znaleźć swoją przestrzeń także w filmie. Droga do zawodu prowadziła mnie przez sport, malarstwo, sztuki wizualne – długo nie mogłem się zdecydować i dlatego staram się dbać o różnorodność podejmowanych projektów. Lubię pracę radiową, dubbingową, teatralną, filmową i akademicką. Z żadnej z nich nie chcę rezygnować.

  Konsekwentnie szukam przestrzeni do realizacji moich marzeń i celów artystycznych. Również na Akademii podejmuję próby znalezienia „metody” na granie – budowania postaci i tworzenia nowych wartości estetycznych.

  W 2009 roku ukończyłem Wydział Aktorski Krakowskiej AST. Za role w spektaklach dyplomowych Sędziowie w reż. Jerzego Stuhra i Dobry człowiek z Seczuanu w reż. Pawła Miśkiewicza zostałem wyróżniony Główną Nagrodą Aktorską oraz Nagrodą Dziennikarzy na XXVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Chwilę później dołączyłem do zespołu Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie i tak rozpoczęła się moja aktorska praca w zawodzie. W uznaniu za “poziom artystyczny i za znakomite kreacje na scenie Narodowego Starego Teatru” w roku 2014 otrzymałem Nagrodę im. Leona Schillera.

  W mieście Smoka współpracowałem m.in. z Mikołajem Grabowskim, Pawłem Miśkiewiczem, Janem Klatą, Wojciechem Klemmem, Pawłem Świątkiem, Marcinem Liberem czy Krzysztofem Garbaczewskim.

  W 2016 roku dołączyłem do Zespołu Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hübnera w Warszawie, gdzie występuję regularnie w spektaklach takich twórców jak Árpád Schilling, Weronika Szczawińska, Cezary Tomaszewski czy Michał Zadara.

  Moje supermoce to: krok lwa salonowego, poczucie humoru i nieprzeciętne zaangażowanie.